AcasăStiriLaurentiu Corbu a marcat primul gol in 2018 pentru Dinamo! Daniel Popa...

Laurentiu Corbu a marcat primul gol in 2018 pentru Dinamo! Daniel Popa a fost titular in victoria cu Aris Limasol

Dinamo Bucuresti a debutat cu o victorie la scor in 2018, „cainii” invingand cu 5-0 pe Aris Limasol, in primul amical din Cipru. La victoria dinamovistilor si-au adus contributia si cei doi damboviteni din lot, Laurentiu Corbu si Daniel Popa avand evolutii apreciate. Daniel Popa a fost tiular la primul meci de la revenirea la echipa, fiind schimbat in repriza secunda.

Laurentiu Corbu a evoluat in repriza secunda pentru Dinamo, marcand ultimul gol al „cainilor”, cu trei minute inainte de finalul jocului (87). Urmatorul joc amical pentru Dinamo va fi 22 ianuarie, cu Austria Viena (Austria), de la ora 15.00.

Dinamo – Aris Limassol (Cipru, I) 5-0
Marcatori: M. Popescu (45), Nemec (76, 81), Nistor (78), Corbu (87)
Dinamo (prima repriză): Brănescu – Romera, Nedelcearu, M. Popescu, St. Filip – I. Gheorghe, Dudea, Mahlangu, Salomao – R. Moldoveanu, D. Popa
Dinamo (repriza secundă): Muțiu – Corbu, Nica, M. Popescu, Vl. Olteanu – Monroy, Nascimento – Hanca, Nistor, Pesici – Nemec. Antrenor: Vasile Miriuță