AcasăStiriFutsal. Sportis Targoviste, victorie categorica pe teren propriu! "Ar fi pacat ca...

Futsal. Sportis Targoviste, victorie categorica pe teren propriu! „Ar fi pacat ca Sportis sa se desfiinteze”

sportis_targoviste_echipaDesi se confrunta cu grave probleme financiare, Sportis a uitat pentru o seara de aceste probleme. Aseara, Sportis a invins cu 12-0 pe Clujana Cluj Napoca, echipa clujeana facand figuratie la Targoviste. Dupa un inceput echilibrat, Sportis ataca cu toate liniile poarta clujenilor. Pana la pauza, echipa noastra avea deja un avantaj confortabil pe tabela: 3-0.

Daca in prima repriza oaspetii au avut o evolutie onorabila, in repriza secunda oaspetii s-a facut de ras,incasand nu mai putin de noua goluri. Evolutia de aseara a fost cea mai buna de la infiintarea echipei, Sportis facand spectacol in unele momente.

Dragos Cernea, jucatorul meciului!

Cel mai bun jucator al meciului a fost Dragos Cernea. Investit in premiera capitan de echipa, Cernea a marcat doua goluri foarte frumoase, fiind coautor la alte trei. Jucatorul Sportisului spune ca echipa sa a meritat victoria si spera ca echipa sa nu se desfiinteze: „Am fost peste ei la toate capitolele. Echipa noastra a jucat bine, dar sa nu uitam ca am jucat cu cea mai slaba echipa din Liga 1. Ar fi pacat ca Sportis sa se desfiinteze, tocmai acum cand am inceput sa invatam cu ce se mananca futsalul. Cred ca prin meciul si scorul de astazi, am atras atentia si asupra futsalului” a declarat capitanul Sportisului. Urmatorul meci in campionat va fi marti, 3 martie, cand Sportis va intalni pe Autobergamo Fiat Deva.