AcasăStiriFlacăra Moreni și FC Pucioasa se califică mai departe in Cupa României

Flacăra Moreni și FC Pucioasa se califică mai departe in Cupa României

Flacara Moreni si FC Pucioasa au disputat ieri primele meciuri oficiale din acest sezon, ambele echipe dambovitene calificandu-se mai departe in Cupa Romaniei. FC Aninoasa a obtinut o victorie la scor la Inter Aninoasa, scor 7-2, golurile echipei antrenate de Nicu Croitoru fiind marcate de Crinel Stoica (11, 32), Narcis Marina (37 – penalty, 50 – penalty), Alin Nisipeanu (42), Richard Tilică (44), Alexandru Iamandache (71).

Flacara Moreni s-a calificat cu emotii in faza urmatoare a competitiei Ko, ”lupii” antrenati de Gabi Paraschiv trecand dupa penaltyuri de Petrolul 95 Ploiesti: 6-4 după lovituri de departajare (2-2 după 90 și 120 de minute, 2-4 la lovituri de departajare).

Câștigătoarele acestor meciuri se vor califica în următoarea fază a competiției KO, care este stabilită pentru ziua de 11 august 2021. În acel tur vor participa 76 de echipe, 41 calificate din faza I, şi altele 35 din Liga 3. Atunci se vor disputa 38 de meciuri.

Meciurile din faza I a Cupei României:

Armata Aurul Brad – CS Hunedoara 4-5
ACS Poli Timişoara – CSM Deva 3-6 după prelungiri (2-2 după 90 de minute, 3-6 după 120 de minute)
Ionuț Bogdanovici (9 – autogol), Antonio Teodorescu (69 – autogol), Cristian Daminuţă (113) / Alexandru Petresc (79), Andrei Sulea (82, 96), Alexandru Iștoc (100), Paul Sapta (105), Daniel Branea (110)
ACS Nera Bozovici – Progresul Ezeriş 0-2
CS Universitatea de Vest din Timişoara – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  1-2
Mihai Olariu (45+4 – penalty) / Petrișor Jichici (20), Cristian Grancea (88)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Lotus Băile Felix  1-3
Michel Vlad (31) / Andrei Făgărășanu (45+2, 67), Florin Pop (70)
Foresta Tileagd – Luceafărul Oradea  2-1
Claudiu Popa (36), Sorin Ban (84) / Daniel Lăsconi (2)
Sportul Beclean – Someşul Dej  1-3
ACS Floreşti – Sănătatea Cluj 2-5 după prelungiri (1-1 după 90 de minute, 2-5 după 120 de minute)
Olimpiu Bucur (87, 94) / Paul Alexis (4), Paul Oltean (100), Daniel Safta (108), Andrei Ștefan (116), Alexandru Oltean (118)
ASCF Lăpuş R – Progresul Şomcuta Mare 0-2
Cristian Raicu (49), Raul Negrean (57)
Ştiinţa Beltiug – CSM Satu Mare  0-5
Ervin Zsiga (8, 28, 75), Kevin Barth (59), Luca Tincău (60)
Rapid Jibou – Sportul Şimleu Silvaniei  0-5
Marius Leitan (), George Pop (), Gueye Mansour (), Adelin Neaga (), Zoltan Lazăr ()
Voinţa Stremţ – CS Ocna Mureş  2-0
Cosmin Epure (24), Alexandru Juncan (66)
Industria Galda – AFC Unirea 1924 2-0
Cristian Bălaș (40, 61 – penalty)
ACS Steagu Roşu Braşov – Kids Tâmpa Braşov  0-2
Marian Kerekes (54, 68)
FC Avrig – Olimpic Cetate Râşnov 4-1
 () / Gabriel Solovăstru ()
Kinder Sângeorgiu de Mureş – Unirea Ungheni  0-3
Sebastian Culda (două), Victor Astafei ()
Golimpiakosz Odorheiu Secuiesc – AFC Odorheiu Secuiesc 0-6
Andrei Mateiciuc (30), Csongor Simo (34, 90), Rajmond Balint (38), Barna Vekas (52, 84)
Inter Aninoasa – FC Pucioasa 2-7
Dănuţ Ioana (25), Ion Rizoiu (70) / Crinel Stoica (11, 32), Narcis Marina (37 – penalty, 50 – penalty), Alin Nisipeanu (42), Richard Tilică (44), Alexandru Iamandache (71)
Asalt Bucureşti – ACSM Olteniţa   8-0
Emanuel Filip (5), Marian Tescu (12), Alin Predescu (30, 50, 62, 83), Cătălin Manea (55), Gabriel Panait (90)
Viitorul Curiţa – CSM Bacău 2-0
Daniel Sitaru (22), Axinte (49)
Moldova Cristești – Dante Botoşani 1-4
CSM Paşcani – Huşana Huşi  1-3
(21) / Petru Agrigoroaei (18, 57), Eduard Sandu (74)
Juniorul Suceava – Şomuz Fălticeni 2-3
George Tomescu (18 – penalty, 82) / Vasile Vitu (2), Vasile Padovei (6, 26)
CSM Vaslui – Sporting Juniorul Vaslui 0-3
Auraș June (41), Vlăduț Mocanu (70), Ștefan Stefanovici (74)
Victoria Traian – Viitorul Ianca 2-4
Cristian Ciocan (18), Cosmin Chivu (83) / Alin Radu (13, 55), Gabriel Preda (19), Laurențiu Iorga (90+3)
Înfrăţirea Jilavele – Recolta Gheorghe Doja  0-3 la ”masa verde”
Meciul nu s-a disputat, deoarece gazdele nu au avut al doilea medic, iar arbitrul nu a dat drumul jocului.
Pescăruşul Sarichioi Junior – Sportul Chiscani 1-2
CS Năvodari – Gloria Albeşti  4-0
(31), (33), (58), (71)
Zimbrul Slobozia Conachi – Sporting Lieşti  1-6
(3) / Hodorogea (13), Munchiu (29), Ticamuca (46, 53), Călin (83, 87)
Phoenix Poşta Câlnău – CSO Plopeni  1-3
Alin Rădulescu (42) / Vasile Popescu (30), Alexandru Crăciun (61), Cătălin Vlad (75 – penalty)
Inizio Focşani – KSE Târgu Secuiesc   4-2
Remus Popa (8, 28), Claudiu Mihai (15 – penalty), Cosmin Pasăre (42) / ()
Dunărea Ciocăneşti – Înainte Modelu 6-5 după lovituri de departajare (2-2 după 90 și 120 de minute, 4-3 la lovituri de departajare)
(54), (88) / Robert Andreescu (28 – penalty, 45)
CS Făurei – Agricola Borcea  5-6 după lovituri de departajare (2-2 după 90 și 120 de minute, 3-4 la lovituri de departajare)
CS Brăneşti – CS Tunari  0-2
Răzvan Milea (38), Cosmin Ionică (75)
ASCS Petrolul 95 – Flacăra Moreni 4-6 după lovituri de departajare (2-2 după 90 și 120 de minute, 2-4 la lovituri de departajare)
(15), (31) / (2), (53)
Maxima Hobaia – CSM Alexandria 0-3 la ”masa verde”
Meciul nu s-a disputat, deoarece gazdele nu au avut ambulanță, medic și viză medicală pe carnetele jucătorilor.
CS Cârcea – Petrolul Potcoava  1-0
Viitorul Şimian – Gilortul Târgu Cărbuneşti 1-3
Relu Țurai (80 – penalty) / Bogdan Dănăricu (29 – penalty), Gabriel Viespe (41), Cristian Stegaru (90+2)
Sparta Râmnicu Vâlcea – Flacăra Horezu 1-3
Darius Preda (76 – penalty) / Raul Nistor (35 – penalty), Răzvan Dinu (37), Raul Horumba (63)
Minerul Costeşti – CSM Jiul Petroşani 1-3
(55) / Daniel Cocină (10), Bogdan Cuibari (84), Marius Tuţă (89)

Fortuna Becicherecu Mic – Avântul Periam 0-3 la ”masa-verde”

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments