VIDEO. Young Boys s-a calificat in semifinale la “Cupa Sarbatorilor de Iarna”. Golul lui Lari Neagu, cea mai frumoasa reusita a sferturilor de finala

0
913

Comportare excelenta pentru Young Boys Targoviste la “Cupa Sarbatorilor de Iarna”. Echipa antrenata de Irinel Voicu a ajuns in semifinalele competitiei, la ora 13.00 urmand sa intalneasca pe Golden Boys Bacau. In grupe, echipa lui Daniel Balasa a invins pe Inter Traian Vaslui cu 3-2 si BCM Bacau 3-3 (3-2 d.l.d.), asigurandu-si un loc in sferturile competitiei. Fiind calificata in sferturi indiferent de rezultatul ultimului meci, Irinel Voicu si Septimiu Burtescu au folosit rezervele in ultimul meci, TazzmanSchaft Bucuresti impunandu-se cu 4-0.

In sferturile de finala, Young Boys a invins spectaculos pe Fabio Botosani, 4-2. Echipa din Botosani a condus cu 2-0, dar targovistenii au revenit prin golurile marcate de Nedelea (3) si Lari Neagu. Golul jucatorului de la Young Booys a fost cel mai frumos al competitiei de pana acum, gol pe care va invitam sa il urmariti in continuare.

Maine, pe fotbaljudetean.info, veti gasi un amplu reportaj de la competitia de la Bacau, precum si declaratii de la jucatorii echipei targovistene.