AcasăStiriVictorie la "masa verde" pentru CSŞ Târgovişte

Victorie la „masa verde” pentru CSŞ Târgovişte

10675664_1684744888454752_2681807397228414781_nCSŞ Târgovişte a debutat cu un succes în prima etapă din retur, învingând cu 3-0 la Constanţa. Victoria va veni însă la „masă verde”, meciul urmând să fie omologat de Comisia de Disciplină a FRF cu scorul de 3-0 în şedinţa din această săptămână. Cum echipa gazdă nu a asigurat asistenţa medicală la joc, acesta nu s-a disputat. Arbitrul Dorin Burloiu a aşteptat un sfert de oră, cum este regulamentar, pentru ca apoi să fie nevoit să fluiere sfârşitul jocului.

„Meciul nu s-a jucat din cauza faptului că gazdele nu au asigurat asistenţa medicală. Erau învăţate să fie arbitrate de localnici, dar la acest meci Mihai Tătăranu a solicitat brigadă din alt judeţ. Ei au fost învăţaţi până acum cu un asistent medical, nu cu medic cum este normal. Logic că arbitrul partidei nu a dat drumul la joc. Ei au încercat să îl determine pe arbitru să dea drumul, însă acesta a procedat regulamentar. Gazdele mai aveau de pus fanioanele la colţuri, dar fanioane se găseau, nu era o problemă. Arbitrul a aşteptat chiar 20 de minute să aducă alt medic, dar a fost nevoit să fluiere sfârşitul jocului până la urmă. Gazdele au fost tare nemulţumite, însă arbitrul a procedat regulamentar. Noi credem că le băteam şi dacă partida se disputa. Le-am propus să jucăm un amical, însă nu au mai vrut”, ne-a transmis o jucătoare de la CSŞ Târgovişte.

Echipa târgovişteană s-a distanţat la trei puncte de Viitorul Reghin, care a obţinut doar o remiză cu Universitatea Galaţi, scor 3-3.