Rezultatele din turul 1 al Cupei Romaniei

0
322

Ieri, au avut loc meciurile din turul 1 al Cupei Romaniei, faza nationala. S-a calificat in turul 2 Gloria Cornesti, echipa lui Nelu Radu eliminand pe FC Aninoasa. Rezultatele complete din turul 1:

Viitorul Liteni (SV) – CSM Paşcani (IS) 3-0
Cristescu Daniel (36), Radu Tomescu (38), Petrică Maftei (57)
Viitorul Curiţa (BC) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT) 0-2
Cosmin Ţapu, Andrei Vâlea
FC Vultureşti (VS) – Unirea Mirceşti (IS) 0-5
Robert Puşcaşu (15), Marius Ghiorghica (32), Valentin Croitoru (60, 81), Adrian Sasu (75)
Sportul Ciorăşti (VN) – CSM Focşani (VN) 1-7
Răzvan Crăciun (62) / Ştefan Lupu (18), Alexandru Duca (20), Ionuţ Manu (24, 53, 64), Iulian Negoescu (36), Florinel Beşa (50)
Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – Sportul Chiscani (BR)  2-1
Adrian Grigoraş (66 – pen., 81 – pen.) / Marius Coman (6)
Viitorul Ianca (BR) – Victoria Traian (BR) 0-1
Alexandru Buzatu (27)
Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) – Delta Dobrogea Tulcea (TL) 3-1
CS Mihail Kogălniceanu (CT) – Agricola Borcea (CL) 1-3
Alexandru Mitruş (55) /
Mostiştea Ulmu (CL) – ACSM Olteniţa (CL) 6-7 după lovituri de departajare (2-2 după 90 şi 120 de minute, 4-5 la lovituri de departajare)
Viitorul Axintele (IL) – Înainte Modelu (CL) 1-3
FC R Bucureşti (B) – Viitorul Domneşti (IF)  3-0
Marian Vlada (10, 81 – pen.), Alexandru Burlacu (73)
Argeşul Mihăileşti (GR) – CSO Bragadiru (IF) 0-3
Daniel Fagu (85), Alexandru Ioniţă (87 – pen), Silviu Soare (90)
ACS Drăgăneşti-Vlaşca (TR) – Sporting Roşiori (TR) 1-3
Bălţatu (83) / Leonard Brânceanu (15, 37), Alin Roman (72)
Gloria Corneşti (DB) – FC Pucioasa (DB)  2-1
Silviu Mândru (5), Şerban (85) / Alexandru Codroiu (64)
Petrolul Ţicleni (GJ) – Viitorul Şimian (MH) 1-0
Andrei Sandu (65)
CSM Slatina (OT) – Cozia Călimăneşti (VL) 3-2
Grigore Ceapă (30), Gabriel Precup (65), Mircea Scheau (85) / Alexandru Ştefan (55), Ion Roncea (75 – pen.)
Victoria Zăbrani (AR) – Millenium Giarmata (TM) 2-0
Flavius Băd (6), Iosif Gherghel (15)
Dacia Gepiu (BH) – Gloria Lunca Teuz Cermei (AR) 0-5
Alexandru Capătă (29), Valeriu Mager (40), Michel Vlad (56, 74), Alexandru Sabău (60)
Sportul Petreşti (AB) – CS Hunedoara (HD)  3-1
Caludiu Coltor (17, 47), Daniel Ianc (53) / Daniel Creciunesc (81)
Viitorul Şelimbăr (SB) – FC Avrig (SB)  0-2 după prelungiri (0-0 după 90 de minute)
Andrei Lascu (97), Ionuţ Bărculeţ (112)
Sticla Arieşul Turda (CJ) – CS Iernut (MS)  4-2
Adrian David (29), Florin Dan (63, 73), Marius Ionescu (80) / Ionuţ Cheţan (83), Daniel Grigore (87)
Crasna Moftinu Mic (SM) – Unirea Tăşnad (SM)  0-3
Echipa gazdă nu a avut medic şi a pierdut meciul la “masa verde”.
Rapid Jibou (SJ) – Minaur Baia Mare (MM) 0-2
Valer Giurgiu (21), Sandu Bococi (73)
ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN) – Unirea Dej (CJ)  2-1
Bogdan Dobrea (35, 85) / Florin Blaj (90+2 – pen.)
Mureşul Ruşii-Munţi (MS) – Avântul Reghin (MS)  1-5
Florin Şuţu (8) / Adrian Murar (45 – pen., 62, 87), Florin Truţă (64), Norbert Fekete (78 – pen.)
Nemere Ghelinţa (CV) – KSE Târgu Secuiesc (CV)  1-4
Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR) 4-3 după prelungiri (3-3 după 90 de minute)
Szilard Torok (16), Csaba Dezsi (36), Zoltan Bokor (90+3), Istvan Baro (110) / Bogdan Mincaş (27 – pen.) Endre Focze (76, 90+1)
Precizia Săcele (BV) – CS Păuleşti (PH)  6-5 după lovituri de departajare (0-0 după 90 de minute, 1-1 după 120 de minute, 5-4 la lovituri de departajare)
George Linguraru (120) / Andrei Ciobanu (95)

2 august, ora 17:30

Voinţa Lanuri (BZ) – CSM Râmnicu Sărat (BZ)
Unirea Bascov (AG) – Atletic Bradu (AG)
Fortuna Becicherecu Mic (TM) – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (TM)

Nu se dispută:

Viitorul Albeşti (BT) – Sănătatea Darabani (BT)
Gazdele au trimis hârtie la FRF că nu participă la meciul din Cupă.
U Craiova 1948 SA (DJ) – Internaţional Băleşti (GJ)
Echipa din Băleşti nu mai are jucători şi sprijin financiar pentru încă o participare în campionatul Ligii 3, astfel că a decis să nu joace nici în Cupa României.
Croaţia Clocotici (CS) – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
Echipa din Timiş se desfiinţează din cauza datoriilor pe care le avea. Nu a fost programată nici pentru că nu şi-a plătit ultimele baremuri de arbitraj la meciurile din Liga 3.

Sursa: Liga 2.ro