Libertatea Urziceanca a invins in meci amical pe Unirea Racari

0
737

Libertatea Urziceanca a invins in meci de pregatire pe Unirea Racari, scor 3-2. Meciul a fost spectaculos, cele doua echipe ratand mai multe oportunitati de gol pe parcursul jocului. Echipa din Racari a condus cu 2-1 la pauza, goluri Motoi (2), dar echipa din Urziceanca a intors scorul in repriza secunda, castigand cu 3-2. Echipa din Racari a rulat tot lotul pe parcursul reprizei secunde, fapt care avea sa se cunoasca pe tabela. Unirea a avut un tur bun de campionat, dupa 15 etape fiind lider in clasament, cu 36 de puncte, cu 4 “lungimi” peste Gaz Metan Finta, echipa care s-ar putea retrage din campionat. Libertatea Urziceanca ocupa locul patru in clasament dupa 15 etape, cu 28 de puncte acumulate.