Daniel Popa, la primul gol pentru Dinamo in 2018! “Cainii” au remizat cu CSU Craiova

0
412

Damboviteanul Daniel Popa a avut aseara o evolutie foarte buna pentru Dinamo in meciul cu CSU Craiova. Intrat in minutul 59 in locul lui Monroy, “Popica” a reusit sa egaleze pentru caini in minutul 86 (2-2), cand l-a invins pe Calancea, dupa o pasa a lui Moldoveanu. Golul marcat de dambovitean o mentine pe Dinamo pe locul 7, dar la egalitate de puncte (35) cu Viitorul Constanta (locul 6), prima echipa care are asigurat locul in play-off. Un alt dambovitean, Laurentiu Corbu, a fost rezerva neutilizata aseara. Foto: gsp.ro.

7 este nota primita de Daniel Popa in Gazeta Sporturilor

2 goluri a marcat Daniel Popa in Liga 1, unul pentru FC Botosani, unul pentru Dinamo Bucuresti

350.000 de euro este cota de piata a lui Daniel Popa, conform site-ului de specialitate transfermarkt.ro