Clasamentele actualizate din Liga a 4-a, Liga a 5-a si Liga a 6-a

0
1932

Sambata si duminica a avut loc o noua etapa din campionatul judetean. Fotbaljudetean.info va prezinta clasamentele actualizate din Liga a 4-a, Liga a 5-a si Liga a 6-a. Sursa: Frf/ajf.ro.

Clasament – Liga a 4-a

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.S.Gloria 2015 Cornesti 27 24 2 1 164-25 74p +35
2 A.S. Recolta Gura Sutii 27 24 1 2 99-31 73p +34
3 A.S. Unirea Ungureni 27 20 1 6 79-41 61p +19
4 A.S. Roberto Ziduri 27 19 3 5 79-46 60p +21
5 A.S. Olimpicii Ulmi 27 15 2 10 93-48 47p +5
6 A.S. Vointa Piersinari 27 15 2 10 79-54 47p +5
7 A.S. Unirea Bucsani 27 14 2 11 93-58 44p +2
8 C.S.M Fieni 26 11 6 9 69-65 39p 0
9 A.S. Unirea Colibasi 27 11 3 13 52-49 36p -6
10 FC Brezoaele 27 10 2 15 58-69 32p -10
11 A.S. Luceafarul Dragomiresti 27 9 3 15 68-88 30p -9
12 A.C.S. Coada Izvorului 27 8 5 14 53-86 29p -13
13 A.C.S. Progresul Matasaru 27 9 1 17 52-100 28p -11
14 C.S. Petrolul Targoviste 27 8 2 17 51-71 26p -13
15 A.S. Viitorul I.L. Caragiale 27 8 2 17 35-75 26p -16
16 A.S. Spic de Grau Ghimpati 27 6 0 21 38-73 18p -21
17 C.S. Bradul Moroeni 27 5 3 19 35-145 18p -21
18 A.S. Flacara Zavoiu 26 5 2 19 44-117 17p -22

Clasament – Liga 5-a Nord

# Nume echipa M V E I G P A
1 AS Sportul Voinesti 2016 24 21 1 2 102-26 64p +28
2 A.S.Luceafarul Darmanesti 24 19 1 4 112-43 58p +22
3 A.S. Vointa Tatarani 23 16 4 3 87-44 52p +16
4 A.S. Flacara Suta Seaca 24 15 5 4 61-30 50p +14
5 A.S. Sportul Runcu 23 13 3 7 73-52 42p +12
6 A.S. Pomicola Raciu 24 12 3 9 78-51 39p +3
7 A.S.Viitorul Razvad 24 12 3 9 62-43 39p +3
8 A.S. Sageata Gura Ocnitei 23 12 1 10 53-44 37p +4
9 A.S. Olimpicii 2 Ulmi 24 11 2 11 51-49 35p -1
10 A.S. Vointa Adanca 24 10 4 10 62-77 33p -2
11 A.S. Vointa Buciumeni 23 8 4 11 42-54 28p -8
12 A.S. Vointa Pietrosita 24 8 3 13 41-77 27p -12
13 A.S. Vointa Bezdead 24 8 1 15 52-70 25p -8
14 A.S.G Doicesti 23 6 4 13 51-58 22p -14
15 A.S. Vointa Sacuieni 24 6 3 15 47-107 21p -18
16 A.S. Viitorul Ocnita 23 5 1 17 38-81 16p -17
17 Victoria Comisani 24 5 0 19 29-88 15p -21
18 A.S. Unirea Lucieni 24 4 1 19 37-84 13p -23

Clasament – Liga 5-a Sud

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.S. Unirea 2016 Racari 21 19 0 2 99-17 57p +21
2 A.C.S Tartasesti 22 18 1 3 93-45 55p +19
3 A.S. Gaz Metan Finta 21 17 0 4 87-31 50p +15
4 A.S. Libertatea Urziceanca 23 13 5 5 71-42 44p +8
5 A.S. Viitorul Gheboaia 22 11 3 8 50-53 36p +3
6 A.C.S. Urban Titu II 22 11 2 9 59-48 35p +5
7 Viitorul Dobra 21 10 1 10 55-59 31p +4
8 A.S. Unirea Nucet 22 10 1 11 56-67 31p +1
9 A.S. Sageata Branistea 21 9 3 9 64-67 30p -3
10 A.S.Unirea Slobozia Moara 21 9 1 11 45-65 28p -5
11 A.S. Luceafarul Bolovani 21 8 2 11 42-52 26p -7
12 A.S. Vointa Podu Rizii 22 8 1 13 41-58 25p -8
13 C.S. Fulgerul Lunguletu 21 8 0 13 61-69 24p -6
14 A.S. Olimpia Marcesti 21 6 1 14 42-65 19p -8
15 A.S. Publirex Ciocanesti 21 5 1 15 33-68 15p -17
16 A.S. Viitorul Mircea Voda 22 4 2 16 35-73 14p -19
17 A.S. Flacara Ghinesti 22 4 2 16 28-82 14p -16

Clasament – Liga 5-a Vest

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.S. Vointa Visina 21 16 2 3 119-36 50p +20
2 A.S. Spicul Jugureni 21 15 3 3 66-39 48p +15
3 A.S. Dinamo Odaia Turcului 21 15 1 5 75-35 46p +13
4 AS Viitorul Odobesti Ziduri 21 14 2 5 69-49 44p +14
5 A.S. Olimpia Morteni 21 14 0 7 69-44 42p +12
6 A.S. F.C. Potlogi 21 13 2 6 81-53 41p +11
7 A.S. Unirea Cobia 21 12 1 8 65-56 37p +4
8 A.S. Corbii Mari 21 9 2 10 54-43 29p -4
9 A.S. PCM Ungureni 21 8 5 8 63-58 29p -1
10 A.S. Petrolul Rascaieti 21 9 2 10 49-47 29p -4
11 A.S. Sportul Mogosani 21 8 1 12 54-74 25p -8
12 A.S. Olimpia Picior de Munte 21 6 2 13 46-70 20p -10
13 A.C.S. Vointa Ionesti 21 5 2 14 33-62 17p -16
14 A.S. Viitorul Burduca 21 4 3 14 31-81 15p -18
15 A.S.Viitorul Gaesti 21 3 1 17 45-119 10p -20
16 AS Viitorul Straosti 21 1 3 17 39-92 6p -24

Clasament – Liga 6-a Nord

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.S. Cetatea 1396 Targoviste 18 13 4 1 66-23 43p +13
2 A.S. Vanatorul 2015 Ratoaia 18 13 2 3 58-24 41p +14
3 A.S. Petrolul Iedera 18 9 4 5 37-38 31p +4
4 ACS Fortis Valea Lunga 18 9 3 6 43-37 30p +6
5 FCM Targoviste 18 8 3 7 60-36 27p +3
6 A.S. Unirea Ogrea 18 8 3 7 41-35 27p -3
7 A.S. Udresti 2017 18 8 3 7 48-44 27p 0
8 A.S. Gaz Metan Vladeni 18 8 3 7 39-36 27p 0
9 A.S. Muscelul Valeni 18 7 1 10 46-58 22p -5
10 AS Viitorul Pietrari 18 4 4 10 35-52 16p -11
11 A.S. Vointa Gemenea 18 3 1 14 33-72 10p -17
12 A.S. Vointa Valea Voievozilor 18 1 3 14 14-65 6p -21

Clasament – Liga 6-a Sud

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

A.S. Flacara Valea Mare

16

13

2

1

63-13

41p

+14

2

A.S. Viitorul Tomsani

16

12

0

4

53-34

36p

+12

3

AS Varcolacii Comisani

16

11

1

4

45-22

34p

+10

4

A.S. Comertul 2014 Viisoara

16

10

2

4

50-34

32p

+11

5

A.S. Sageata Catunu

16

7

2

7

42-58

23p

-1

6

A.S. Dacia Hulubesti

16

6

2

8

32-40

20p

-4

7

A.S. Universitatea Baleni

16

4

1

11

43-52

13p

-11

8

A.S. Viitorul Gura Foii

16

4

1

11

24-42

13p

-11

9

A.S. Juniorul Ciocanesti

16

2

4

10

20-47

10p

-14

10

A.S. Avantul Produlesti

16

3

1

12

34-64

10p

-14