Chindia este invinsa de UTA si pierde contacul cu primele clasate. Targovisteanul Daniel Florea i-a dat lovitura de gratie Chindiei

0
1825

Chindia Targoviste a fost invinsa astazi la Arad, 1-2 cu UTA, si pierde pentru moment contacul cu Hermanstadt si Dunarea Calarasi. Disputat pe o vreme de iarna autentica, jucatorii celor doua echipe au depus un efort remarcabil pe durata intalnirii, terenul fiind acoperit cu zapada.

Denis Ispas, groparul Chindiei. Targovisteanul Daniel Florea a dat lovitura de gratie echipei de sub Turn

Chindia a inceput bine, a avut ocazia deschiderii scorului prin Nisipeanu (3), dar mingea sutata de atacantul Chindiei s-a incapatanat sa intre in poarta. Aradenii deschid scorul in minutul in minnutul 15 prin…Ispas, fundasul Chindiaie reluand imparabil, cu capul, batandu-l pe Popescu! Echipa de sub Turn a egalat pe tabela in minutul 60 prin Honciu, care a transformat o lovitura libera din marginea careului. Peste 6 minute gazdele trec din nou in avantaj, targovisteanul Daniel Florea marcand golul victoriei pentru UTA. Chindia pierde puncte importante in lupta pentru promovare, iar Afumati a venit la doar 2 puncte in spatele Chindiei! Foto: captura Digisport.

Chindia: I. Popescu – Martac, Vătavu, Ispas, D. Ciobotariu – Pencea (Neguţ 46′), L. Mihai, Honciu, Cr. Stoica – Nisipeanu (Neicuţescu 71′), Cherchez (Dumitraşcu 64′).  Rezerve neutilizate: Meilă – Acasandrei, Şerban, Bătfoi
Antrenor: Nicolae Croitoru